KUIDAS TÖÖL HOIDA OMA INIMESI?

 

Rääkisime juhtidega ja selgus, et tõeliselt tähenduslik õnnitlemine on keeruline ja ebaefektiivselt palju aega nõudev. Soovitakse süsteemi, mis lahendab sünnipäevade meelespidamise, rõõmu valmistava kingituse väljaselgitamise ja õnnitluse sõnastuse, kolleegidepoolsete õnnitluste kogumise ühte kohta ning kingituste ostmise ja toomise.

Kirjutame siis midagi talle sinna kaardi peale, anname lilled ja surume kätt.” Töötaja võtab võltsi naeratusega selle formaalsuse vastu ja mängib kaasa. Kõik see võib tunduda liiga palju nagu liinitöö ja tüütu kohustus.
See ei ole ju oma inimeste hoidmine. Aga mida sa teed, kui neid oma inimesi on kümneid või sadu?

koproratsioon sünnipäev

Heade juhtidena soovime meeskonda hoida ja innustada.

Pidada töötajaid meeles sünnipäeval, tööjuubelil ja muudel tähtpäevadel. Ja mitte piirduda lillede ja paari formaalse sõnaga ’palju õnne’ vms. Samas on tõeliselt tunnustava ja liigutava õnnesoovi sõnastamine üsna keeruline ja tähendusliku kingituse leidmine ebaefektiivselt palju aega nõudev. Lihtsamat teed minek aga ei too seda efekti, mida soovime.

Kuidas õnnitleda nii, et suureneb lojaalsus ja ühistunne? Et see innustab andma endast rohkem ja tõstab produktiivsust? Loomulikult püüame juhtidena õppida oma inimesi tundma ja mõistma. Mõnedele, kellega on tekkinud parem klapp ilmselt suudame midagi siiralt tunnustavat öelda. Aga kuidas teistega? Ja kuidas me saame teada, mida tal tegelikult vaja on, mida ta soovib ja mis tal juba on? Et me ei annaks talle suvalist reklaamkingitust, millest rõõmu pole?

positiivne energia

Mis oleks, kui loome tunnustava õnnitlemise kingisüsteemi, mis teeb meie elu lihtsamaks?

Kõik meie inimesed valivad välja kingisoovid, panevad kirja natuke personaalset infot. Juht saab õigel ajal tooteviited ja valiku personaalsete õnnesoovidega. Jääb üle vaid ’telli’ nuppu vajutada. Kuller toob õigel ajal kingi ära ja saame kõik üheskoos rõõmsalt tähtpäeva tähistada. Tundub ulme?

Kellele meist ei meeldiks valida välja vahvat kingitust enda sünnipäevaks töö juures. Selle asemel, et leppida sellega, mida juhtkond on otsustanud sel aastal kõigile kinkida või mida on juba aastaid kingitud. Saab valida just midagi sellist, mis teeb töötamise mõnusamaks ja efektiivsemaks, aga mida korraga kõigile juhtkond ei soetaks. Täiendavat õhkupuhastavat rohelust töölaua juurde, lisamonitor või näiteks mürasummutavad kõrvaklapid? Kui töötaja saab ise valida välja mõne trenni või mediteerimisteenuse ja saab sünnipäevaks selle aastatellimuse, võibolla on see just selliseks päästikuks enda elustiili arendamisel ja produktiivsuse hoidmisel või suurendamisel, mida vaja.

Kui tavapärase lillede ja tordi asemel saab valida põnevaid tee-kohvi või alkovabade kokteilide ja maitsesegamise komplekte, kui palju ägedam võib olla oma sünnipäeva kolleegidega tähistada?  

Võibolla see isegi motiveerib rohkem panustama, kui igaüks saab väärika kingi valida välja juhuks, kui ta peaks valitama aasta parimate sekka. Näiteks kui saab valida väljateenitud staatuskingituse nagu luksuslik töötool, uhke töölaud või midagi muud teistest kolleegidest eristuvat.

Ja kui igaüks saab soovitud kingi juurde tähtpäevaks liigutava ja siiralt tunnustava õnnitlussõnumi, mis saaks veel parem olla?

kingitus

Sõnumi sõnastamisel saab abiks olla tunnustavate õnnesoovide andmebaas, tähtpäevalise enda poolt sisestatud personaalne info (unistused, tööalased pingutused jms) ja kolleegide märkamised. Ja juht saab seda kõike kombineerida enda märkamistega. Kui aega napib õigel hetkel, saab lasta süsteemil koostada mõned personaalsed ja tunnustavad õnnesoovid.

Ja sarnaselt saab tunnustavalt õnnitleda juhte ja personalijuhte, nemad on eriti tublid olnud uute arengute inspireerimisel ja käimalükkamisel. Selline tunnustava õnnitlemise süsteem on loomisel. Tähtpäevalised on õnnelikud, sest neid tunnustatakse rohkem. Juhtidel on rohkem aega, sest ei pea kulutama aega õnnitluste ja kingituste organiseerimisele. Tööalased suhted on hoolivamad ja töötajad on lojaalsemad, sest nende vahel on tugevam emotsionaalne side. Sellised mõjud kindlasti aitavad ka ettevõttel areneda ja kasvada.